alexa
Paylaş

2020 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2020 Ev Dekorasyon Trendleri Nelerdir?

2020 yılında insanların pandemi sebebiyle evlerinde zaman geçirmeleri ile birlikte yeni trendler ortaya çıkmıştır. Huzuru ve sakinliği arayan insanlar sebebiyle 2020 ev dekorasyon trendleri yorucu görüntüden uzaklaşmıştır. İnsanlar daha çok günlük hayatın streslerinden uzaklaşarak minimal tasarımlara yönelmiştir. Bu arayış doğrultusunda ise ‘terapi mekanları’ oluşturulmaya başlanmıştır.

Minimal Dekorasyonlar

2020 yılının karmaşasından sıkılan insanlar evlerine sakinliği ve huzuru taşımışlardır. Fazla eşyadan kurtulmaya yönelik olarak gerçekleştirilen ev dekorasyonlarında oldukça az eşya tercih edilmektedir. Bu eşyalar ofis tasarımı, cafe tasarımı, ev tasarımı gibi iç mekan tasarımlarında genellikle açık renklerde tercih edilmektedir. Evlerde dinlendirici bir etki yaratmak adına tasarımda doğru renk seçimi oldukça önemli bir adım sayılmaktadır.

Mimarlık hizmeti veren kişiler de 2020 yılında ev dekorasyonunda otel odalarındaki gibi yatak dizaynında başlık kullanımını kaldırmıştır. Oldukça modern bir görünüme sebep olması sebebiyle yatak odasında başlık yerinde duvar panoları tercih edilmeye başlanmıştır. Kumaş ya da ahşap başlıklardan vazgeçilmesi ve geleneksel olandan uzaklaşılması 2020 yılında modern tasarımlara geçişi kolaylaştırmıştır.

Pastel Renkler ve Aksesuarlar

2020 yılında ev dekorasyonu trendlerinden bir diğeri de ev yapımı boyama aksesuarlar olmuştur. Kişiler pandeminin getirisi olarak üretime yönelmiştir. Pek çok insanın evlerinde boya yapabiliyor olması sonucunda ise birbirinde farklı pastel tonlarında aksesuarların oluşturulmasına neden olmuştur. Tablolar, vazolar, çerçeveler, aynalar gibi pek çok dekorasyon ürünü boyanarak ev dekorasyonunda yer almıştır.

Bitki Kullanımı

Bulunduğu alana canlılık katması ve huzur getirmesi sebebiyle mekan ve dış cephe tasarımlarında bitki kullanımı gerçekleştirilmektedir. 2020 yılı öncesinde yapay bitkiler tasarımlarda trend olsa da 2020 yılında canlı bitkiler ev dekorasyonunda etkin bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.

Geometrik Desenler

2020 ev dekorasyonu trendleri arasında geometrik şekiller oldukça fazla görülmektedir. Geometrik lambalar, geometrik yastıklar, koltuklar, masa ve sehpalar tercih edilmektedir. Bu noktada her ürüne geometrik dokunuşların getirilebilecek olması trendin hızla yayılmasına neden olmuştur. Karışıklık istemeyenler ise yalnızca aydınlatmada ya da büyük mobilyalarda geometrik desenleri tercih ederek trendi evine taşıyabilmektedir.

Geri Dönüşüm Trendi

2020 yılında trend olan ev dekorasyonlarında ve mağaza tasarımlarında dikkat çeken bir diğer nokta ise geri dönüşüm ürünleri olmuştur. Pek çok insan üreticiliğini ve yaratıcılığını birleştirerek boş şişelerden vazolar, eski eşyalardan çantalar, elbiseler ve birbirinden farklı ürünler tasarlamıştır. Dekorasyonda oldukça orijinal olan fikirler yeni bir trendin oluşmasını sağlamıştır. Hem geri dönüşüme katkı sağlaması hem de bütçe dostu olması sebebiyle 2020 yılının en seviyen ev dekorasyonu trendleri arasında geri dönüşüm trendi zirveye oturmuştur. Herkes kendi geri dönüşüm ürünü ile kendi evinin tasarımında etkin bir rol alabilmektedir. Bu sebeple her geçen gün geri dönüşüm trendini evine taşıyan ve kendi evinin tasarımında küçük dokunuşlar yapan kişilerin sayısında artış görülmektedir.

 

Etiketler: cafe tasarımı yapan firmalar, ev iç tasarım trendleri, mimarlık ofisleri, mimarlık firmaları, istanbul mimarlık ofisleri, mimarlık ofisleri istanbul, mimarlık istanbul, istanbul mimarlık, esenyurt mimarlık, beylikdüzü mimarlık ofisi, mimarlık ofisi, dekorasyon trendleri, dekorasyon firmaları, tadilat firmaları

Yazıyı Paylaş :

Yorumlar ( 3 )

Bir Yorum Paylaş

Your email is safe with us.

× Bizimle İletişime Geçin.