alexa
Paylaş

Cafeler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Cafeler Nasıl Dekore Edilmelidir?

Cafeler Nasıl Dekore Edilmeli?

Cafeler pek çok insanın gün içerisinde işlerini gerçekleştirmek ve keyifli zaman geçirmek için tercih ettiği mekanlar arasında yer almaktadır. İnsanların huzurlu alanlarda zaman geçirmeyi istemesi sebebiyle cafe dekorasyonlarına dikkat etmek oldukça önemlidir. Huzur kaçıran ögelerden ve dekorasyon ürünlerinden uzak durulmalıdır. Cafe tasarımı yapılırken iç mekan tasarımının getirilerine dikkat etmek potansiyel müşteri miktarının artmasını sağlayacaktır.

 • Cafe dekorasyonunda iç karartan renkler tercih edilmemelidir.
 • Dekorasyon ürünleri cafe konseptine uyum sağlamalıdır.
 • Duvarlar için tercih edilen dekoratif tablolarda koyu renkler tercih edilmemelidir.
 • Cafe dekorasyonunda alanında profesyonel mimarlardan yardım almak gerekmektedir.
 • Mekanı düzensiz gösteren ürünlerden uzak durulmalıdır.
 • En kısa şekilde mekanın müşterilere vermek istediği mesaja dikkat çekilmelidir.
 • Geniş mekanlarda büyük mobilyalar tercih edilebilir olsa da dar alanlarda daha küçük mobilyalar tercih edilmelidir.
 • Cafe dekore edilirken havalandırmaların alana uygun olup olmadığına dikkat edilmelidir. Hiçbir müşteri yetersiz havalandırmaya sahip olan cafeleri tercih etmemektedir. Bu maddeye dikkat edilmemesi durumunda müşteri kaybı meydana gelebilmektedir.
 • İç mekan olan cafelerde dekorasyonda canlılık için canlı bitkiler tercih edilebilmektedir. Bulunduğu alana pozitiflik katan ve alanın daha ferah görünmesine sebep olan canlı bitkiler cafe dekorasyonu için ideal ürünlerden birisidir.
 • Cafe tasarımı yapılırken mekanın potansiyeline uygun tasarımlar yapılması adına uygun projeler çizildiğinden emin olunmalıdır.
 • Alana uygun olmayan projelerin mekana uygulanması durumunda dekorasyon ne kadar profesyonel olursa olsun müşterilerin dikkatini çekmeyecektir.

Cafe Dekorasyonunda Konsept Seçimi

Cafe dekorasyonu belirli bir konseptin üzerine uygulanmaktadır. Sonbahar konseptini seçen bir cafenin yazı ya da kışı anımsatan dekorasyon ürünlerini kullanması cafenin vermek istediği mesaja uygunluk göstermeyecektir. Bu sebeple cafe dekorasyonu yapılırken cafenin konsepti ve hitap ettiği kitle hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Konsept ve hitap edilen kitlenin zevkine uygunluk gösterebilecek dekorasyon fikirlerinin gerçekleştirilmesi cafenin tercih edilebilirliğinde de artış sağlayacaktır.

 

Cafe Dekorasyonunda Aydınlatma Seçiminin Önemi

Cafelerde tercih edilen aydınlatmalar gününün belirli bir saatini cafe içerisinde geçirecek olan insanlar için oldukça büyük önem taşımaktadır. Doğru aydınlatmanın seçilmemiş olması ve mekanda karanlığın hakim olması cafe içerisinde zaman geçirmek isteyen insanların sayısında azalmaya neden olabilecek faktörlerden birisidir. Bu sebeple aydınlık bir ortam yaratılması gerekmektedir.  Doğru aydınlatmaların seçilmesi, insanlara hitap edecek ışıkların kullanılması ve ferah bir görünümün sağlanması cafe dekorasyonunda oldukça fazla önem taşımaktadır.

Sizler de cafe dekorasyonu alanında profesyonel bir yardım alarak alanında uzman mimarlardan cafe dekorasonu fikirleri edinebilirsiniz. İç mekan ve dış cephelerde oldukça bilgili olan mimarlar sizlerin mevcut alanınızı daha kaliteli bir şekilde değerlendirmenizi sağlayacakladır. Doğru bir şekilde dekore edilen iç mekanlar her ne kadar küçük olursa olsun pek çok insanın tercihi olabilmektedir. Bu alanda yardım almak sizlere oldukça fazla avantaj sağlayacaktır.

 

Etiketler: cafe tasarımı yapan firmalar, ev iç tasarım trendleri, mimarlık ofisleri, mimarlık firmaları, istanbul mimarlık ofisleri, mimarlık ofisleri istanbul, mimarlık istanbul, istanbul mimarlık, esenyurt mimarlık, beylikdüzü mimarlık ofisi, mimarlık ofisi, dekorasyon trendleri, dekorasyon firmaları, tadilat firmaları

Yazıyı Paylaş :

Bir Yorum Paylaş

Your email is safe with us.

× Bizimle İletişime Geçin.